Sapuni bio me mjalt sherben per lekura te thata. Ai e  ushqen dhe rigjeneron lekuren. Sapuni eshte i keshillueshem te perdoret dy here ne dite (ne mengjes dhe ne darke)  qe te japi butesine dhe hidratimin e duhur.