Sapun me lavander perdoret per te gjitha lojet e lekures! Me ane te lavandres hiqen papastertite e lekures kurse prej vajit te ullirit ushqehet dhe  hidratohet .Sapuni eshte i keshillueshem per perdorim edhe ne trup edhe ne floke.