Sapuni me karbon eshte sapun ideal per personat qe kane pucrra ne fytytre dhe ne trup. Ai largon papastertite nga lekura dhe ndihmon ne pertharjen e akneve. Sapuni eshte i bute dhe nuk e perthan lekuren.

Perdorimi: ne mengjes dhe ne darke per pastrimin e fytyres, duke shmangur zonen e syve, masazhojeni ne 1-2 min pastaj shplajeni me uje te bollshem. Kurse per trupin perdoret ne vend te shampos se trupit sidomos ne pjeset ku keniakne. Gjate larjes ngjjyra e shkumes eshte gri e lehte.