Reçeli i ananasit është një bazë shumë e mirë salce, që kombinon shije të ëmbla dhe të tharta. Ai shërben gjithashtu si një shtresë fantastike për të shoqëruar mishin e pjekur të pulës, derrit apo dhe për produktet e peshkut. 

-Yndyrna Të  Ulëta

-Energjia (kJ) —  481

– Kaloritë (kcal) — 113

-Karbohidratet Totale (g) —  27

-Fibrat Dietike (g) — 1.4

-Sheqernat (g) —  27